en
pl
home

11-08-2017

WSTĘP BEZPŁATNY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Ruszyła bezpłatna rejestracja dla profesjonalistów na Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM - pobierz swój bezpłatny bilet!

więcej

04-08-2017

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister środowiska Jan Szyszko zaapelowali o wspieranie inicjatyw Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) organizowanego co roku w dniach 16 - 22 września.

więcej

04-08-2017

Prawo wodne z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał Prawo wodne - poinformowała w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy wprowadzają opłaty za pobór wody m.in. przez energetykę, przedsiębiorców czy rolników. Taryfy za dostarczanie wody mieszkańcom mają pozostać bez zmian do końca 2019 r.

więcej

04-08-2017

Stacje ładowania aut na prąd: ile to kosztuje?

Nawet jeśli przyszłością samochodów na baterie jest ich ładowanie w domach z własnych źródeł energii, to najpierw potrzebujemy w Polsce rozwiniętej sieci ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania. Widać realne przyspieszenie na tym rynku, mimo że jedna szybka ładowarka wraz z instalacją to koszt ponad 100 tys. zł.

więcej

04-08-2017

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to siedem elektrycznych Solarisów Urbino 8,9 LE, których dostawa przewidziana jest na początek roku 2018.

więcej

03-08-2017

KE odblokowała 1,3 mld euro na inwestycje w sektorze odpadowym

Komisja Europejska potwierdziła 2 sierpnia br., że Polska wypełniła warunki wstępne w obszarze gospodarki odpadami i tym samym będzie mogła wykorzystać 1,3 mld euro m.in. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na inwestycje w gospodarkę odpadami - poinformował resort środowiska.

więcej

02-08-2017

Konferencja „Efektywność energetyczna w budownictwie”

Podczas targów Krajowa Agencja Poszanowania Energii organizuje konferencję „Efektywność energetyczna w budownictwie”. Na konferencji będą poruszane tematy z zakresu optymalizacji energetycznej istniejących i nowych budynków, wykorzystania narzędzi IT do precyzyjnego zarządzania zużyciem energii w obiektach, a także aspekty prawne i inwestycyjne dotyczące budownictwa energooszczędnego.

więcej

02-08-2017

Pięć gmin wdroży gospodarkę o obiegu zamkniętym w pilotażowym programie NFOŚiGW

Upowszechnienie doświadczeń we wdrażaniu gospodarki odpadami o obiegu zamkniętym w oparciu o pilotażowe, kompleksowe koncepcje realizowane w gminach: Krasnobród, Łukowica, Sokoły, Tuczno i Wieluń – to cel nowego programu NFOŚiGW, do którego nabór rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. Do wykorzystania będzie 45 mln zł.

więcej