en
pl
home

17-07-2018

NFOŚiGW dofinansuje rozpoznanie złóż geotermalnych w Turku

Ponad 14 mln zł przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rozpoznanie i udokumentowanie zasobów wód termalnych w miejscowości Turek w Wielkopolsce.

więcej

17-07-2018

Hanna Grunt została pełnomocnikiem prezydenta Poznania do spraw jakości powietrza

Do zadań byłej prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu będzie należało m. in. monitorowanie jakości powietrza oraz koordynowanie działań na rzecz jego poprawy.

więcej

16-07-2018

Nowa jakość paliw ograniczy smog

Ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw została przyjęta przez Sejm. Teraz do prac przystąpi Senat, a następnie dokument trafi do podpisu Prezydenta RP.

więcej

13-07-2018

NFOŚiGW dofinansuje gospodarkę wodno-ściekową na Śląsku i w Wielkopolsce

Fundusz przeznaczy ponad 36 mln zł dofinansowania na inwestycje w gminach: Kozy i Śmigiel. Dzięki nowym środkom finansowym możliwe będzie zrealizowanie długo oczekiwanych inwestycji.

więcej

10-07-2018

Nowelizacja ustawy o odpadach uchwalona przez Sejm

Znowelizowana ustawa o odpadach i inspekcji ochrony środowiska wprowadza kilka zmian. Wprowadzono m. in. kaucję finansową, która ma zabezpieczyć samorządy przed porzucaniem odpadów.

więcej

05-07-2018

Michał Kurtyka został nowym wiceministrem środowiska

Dotychczasowy wiceminister energii Michał Kurtyka został powołany, przez premiera Mateusza Morawieckiego, na wiceministra środowiska. Wręczenie nominacji na odbyło się w siedzibie resortu. Nominację przekazał minister Henryk Kowalczyk.

więcej

05-07-2018

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE

Nowelizacja wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Jest zatem szansa przeprowadzenia kolejnych aukcji dla odnawialnych źródeł energii jeszcze w tym roku.

więcej

04-07-2018

Na targach tłoczno od atrakcji

Mundial trwa, a wraz z nim poznańska Strefa Kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz towarzyszące jej Lato na Targach. Jakie atrakcje czekają poznaniaków w najbliższych dniach? Turniej piłkarski, turniej siatkówki plażowej, warsztaty i porady dla zdrowia, wypożyczalnia sprzętu sportowego, kino plenerowe – dla każdego coś miłego.

więcej
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact