en
pl
home

28-04-2017

Ikea od dzisiaj sprzedaje instalacje fotowoltaiczne! Na konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły oferty.

Fotowoltaika to już rzeczywistość w IKEA. Dzisiaj, na konferencji prasowej, IKEA podała szczegóły oferty „Fotowoltaika dla domu”. Moduły, które znajdą się w ofercie IKEA dostarczy producent Canadian Solar. Będą to moduły fotowoltaiczne, monokrystaliczne o mocy 280 Wp w wersji czarnej lub w aluminiowej srebrnej ramce.

więcej

25-04-2017

1,2 MLD ZŁ Z NFOŚIGW NA RACJONALNĄ GOSPODARKĘ ODPADAMI

1,2 mld zł przeznaczył - nadzorowany przez Ministra Środowiska - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na projekty z zakresu gospodarki odpadami. Pożyczkę można otrzymać m.in. na budowę punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) czy modernizację regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów (RIPOK).

więcej

13-04-2017

Bioelektra Group - polska technologia przetwarzania odpadów w trosce o środowisko

Polska firma stworzyła innowacyjną technologię zagospodarowania odpadów komunalnych, polegającą na ich sterylizacji i automatycznym sortowaniu na czyste frakcje. Odzysk surowców wtórnych ze śmieci na wysokim poziomie minimalizuje potrzebę składowania i znacząco ogranicza ślad węglowy.

więcej

11-04-2017

Pierwsza w Polsce wypożyczalnia aut elektrycznych już działa!

W Gdańsku uruchomiono pierwszą w naszym kraju wypożyczalnię aut elektrycznych. Cena za wypożyczenie „elektryka” zależy od modelu i waha się od 27 do 35 zł za godzinę – bez limitu przejechanych kilometrów.

więcej

07-04-2017

Narysuj samochód przyszłości. ElectroMobility Poland z wizją polskiej motoryzacji

W trakcie tegorocznego Motor Show Dyrektor Zarządzający EMP Krzysztof Kowalczyk przedstawi szczegóły konkursu na polskie auto elektryczne. Spotkanie jest skierowane do projektantów i potencjalnych uczestników konkursu.

więcej

07-04-2017

Technologia e-busów pomoże w walce ze smogiem

Smog w Polsce zabija rocznie nawet 45 tysięcy osób i jest to już dziś problem cywilizacyjny. Niewielu z nas wie, że do zniwelowania jego skutków wystarczy inwestycja w technologię e-busów.

więcej

29-03-2017

OZE – dobra energia dla przyszłości

Większość dachów w przyszłości będzie miała kolor niebieski.Dlaczego?Ponieważ będą na nich panele słoneczne.Asfaltowe drogi, dzisiaj arterie komunikacyjne, staną się źródłem energii.Ze stacji paliw stopniowo, ale zdecydowanie wypierane będą dystrybutory z benzyną i olejem napędowym, a pojawią się stacje energii elektrycznej.Tak postrzegają przyszłość inżynierowie i przedsiębiorcy biorący udział w konferencji „Dobra Energia”.

więcej

28-03-2017

NFOŚiGW: ponad 76 mln zł na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł aż 9 umów o dofinansowanie projektów na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.Koszt przedsięwzięć to ponad 103mln zł, z czego unijne dotacje w ramach podziałania 1.3.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 razem przekroczą kwotę 76mln zł.

więcej