en
pl
home

15-03-2018

160 milionów złotych unijnych dotacji na sieci ciepłownicze

Ponad 80km wybudowanych lub zmodernizowanych sieci ciepłowniczych w całej Polsce będzie efektem podpisanych dotychczas przez NFOŚiGW piętnastu umów o unijne dofinansowanie tego typu działań. A to jeszcze nie koniec, bo kolejnych jedenaście projektów czeka na przyznane dotacje. Rozdysponowanych zostanie w sumie aż 160 mln zł.

więcej

15-03-2018

W SENACIE O POPRAWIE JAKOŚCI POWIETRZA

Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu, pt. „Współpraca administracji rządowej i samorządowej - niezbędne narzędzie poprawy jakości powietrza w Polsce”.

więcej

15-03-2018

MINISTER KOWALCZYK NA POSIEDZENIU RADY EU DS. ŚRODOWISKA

Henryk Kowalczyk, minister środowiska, oraz Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, wzięli udział w posiedzeniu Rady Unii Europejskiej ds. Środowiska (ENVI). Spotkanie odbyło się 5 marca 2018 r. w Brukseli.

więcej

15-03-2018

WICEMINISTER SŁAWOMIR MAZUREK O DZIAŁANIACH MŚ W OBSZARZE GOSPODARKI ODPADAMI

Kwestie dotyczące zagospodarowania odpadów były głównym tematem spotkania z udziałem Sławomira Mazurka, wiceministra środowiska, z przedstawicielkami samorządów z województw wielkopolskiego i lubuskiego.

więcej

28-02-2018

PIERWSZE SPOTKANIE ZESPOŁU DS. ORGANIZACJI KONFERENCJI COP24

Henryk Kowalczyk, minister środowiska, otworzył 27 lutego 2018 r. pierwsze spotkanie międzyresortowego zespołu ds. organizacji Konferencji COP24. Jego zadaniem jest koordynacja działań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem 24. sesji największej i najważniejszej globalnej konferencji ONZ dotyczącej polityki klimatycznej.

więcej

25-02-2018

151 mln zł na ochronę powierzchni ziemi

NFOŚiGW zarezerwował 82,5 miliona zł dotacji i blisko 68,5 miliona zł pożyczek na inwestycje ograniczające negatywne oddziaływanie na środowisko oraz przywracające do ponownego użytkowania tereny zdegradowane przez rekultywację, w tym remediację, wraz z usuwaniem odpadów. Nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Ochrona powierzchni ziemi rozpocznie się 1.03.

więcej

14-02-2018

Ostrów Wielkopolski z dotacją na sieć wod-kan

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 41 mln zł unijnego dofinansowania na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej w Ostrowie Wielkopolskim. Ekologiczne przedsięwzięcie, które będzie realizowane do końca 2020 r., jest warte ponad 79 mln zł.

więcej

14-02-2018

Innowacyjna farba z dofinansowaniem NFOŚiGW w ramach programu „Sokół”

Opracowanie termoutwardzalnej farby proszkowej luminescencyjnej odblaskowej oraz folii luminescencyjnej odblaskowej – to innowacyjny projekt, który dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w wysokości ponad 640 tys. zł otrzyma spółka LUXO.

więcej
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact