en
pl
home

12-06-2017

POWSTAŁA SPÓŁKA ELECTROMOBILITY POLAND

Cztery największe polskie firmy z sektora dostawców energii elektrycznej: PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea oraz Tauron Polska Energia powołały spółkę ElectroMobility Poland. Działalność nowej spółki ma przyczynić się do powstania i późniejszego rozwoju systemu elektromobilności w naszym kraju.

więcej

12-06-2017

RAPORT: Gospodarka o obiegu zamkniętym a produkty i usługi

Dla gospodarki o obiegu zamkniętym istotny jest proces projektowania produktów pod kątem ich ponownego wykorzystania, naprawy czy też przerobienia. Równie ważne jest przygotowanie systemu usług, które wspierają dłuższe użytkowanie produktu.

więcej

12-06-2017

RAPORT: Rewolucja na drogach, czyli elektromobilność i carsharing

Co łączy samochody elektryczne i spalinowe?Sprawa wydaje się oczywista, oba rodzaje pojazdów służą do tego by się przemieszczać. Łączy je wygląd zewnętrzny, podstawowe wyposażenie, posiadanie kierowcy.Dlaczego przez tak wiele lat to samochody o napędzie spalinowym dominowały na rynku?

więcej

12-06-2017

Ustawa o OZE: ME przedstawiło zmiany w projekcie nowelizacji

Taryfy gwarantowane i zmiany dotyczące elektrowni wiatrowych – to główne zmiany, jakich możemy się spodziewać w nowelizacji ustawy o OZE. Założenia do projektu przedstawił w czwartek w Sejmie dyrektor Departamentu OZE w Ministerstwie Energii Andrzej Kaźmierski.

więcej

09-06-2017

LEGO korzysta już tylko z „zielonej” energii

Cel zaspokojenia własnych potrzeb energetycznych w 100 procentach ze źródeł energii odnawialnej LEGO zrealizowano trzy lata przed planowanym terminem.

więcej

06-06-2017

Lepsza jakość powietrza poprzez mniejsze zużycie energii – konferencja doradcza NFOŚiGW

Jak poprawiać efektywność energetyczną i wykorzystywać odnawialne źródła energii OZE,a także finansować przedsięwzięcia proekologiczne ze środków krajowych i unijnych ­–te zagadnienia były omawiane podczas konferencji NFOŚiGW pod hasłem: „Zmniejszenie zużycia energii kluczem do poprawy jakości powietrza – dostępna oferta finansowa i wsparcie doradcze”.

więcej

06-06-2017

Zostań gwiazdą #GED17!

7 czerwca już po raz drugi branża targowa na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Targów. Z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę, dzięki której każdy może stworzyć wyjątkową okładkę prasową z własnym zdjęciem!

więcej

05-06-2017

Czytaj on-line Poznański Magazyn Targowy

Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce odmieniony Poznański Magazyn Targowy. Zapraszamy do lektury zarówno wersji papierowej, jaki i on-line. W tym wydaniu piszemy o znamienitych gościach, którzy odwiedzili poznańskie targi w minionych miesiącach, relacjonujemy spektakularne targi branży budowlanej i meblarskiej i zapowiadamy najciekawsze wydarzenia kolejnych miesięcy. A ponadto…

więcej