en
pl
home

02-08-2017

Pół miliarda złotych na efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach

Od 1.08 rozpoczął się w NFOŚiGW nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki. Część 4) EWE – Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach. Na działania inwestycyjne w tym obszarze Narodowy Fundusz zarezerwował pół miliarda złotych.

więcej

02-08-2017

NFOŚiGW przeznaczy 36 mln zł na edukację ekologiczną

Przedsięwzięcia wpływające na świadomość ekologiczną i kształtowanie postaw poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju mają szansę na wsparcie w ramach ogłoszonych przez NFOŚiGW trzech naborów z programu priorytetowego Edukacja ekologiczna.

więcej

27-07-2017

Znamy temat pierwszego z serii paneli dyskusyjnych

Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotują serię konferencji poświęconych aktualnej polityce państwa w zakresie ochrony środowiska.

więcej

26-07-2017

OTWARCIE ZBIORNIKA ŚWINNA PORĘBA Z UDZIAŁEM PREMIER SZYDŁO I MINISTRA SZYSZKO

Premier Beata Szydło, minister środowiska prof. Jan Szyszko oraz wiceminister środowiska Mariusz Gajda wzięli dziś (26 lipca) udział w uroczystości otwarcia zbiornika wodnego Świnna Poręba. Zapora będzie chronić przed powodzią pobliskie doliny Skawy i Górnej Wisły, jak również zabezpieczy Kraków przed ewentualnym zalaniem.

więcej

25-07-2017

WSTĘP BEZPŁATNY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Ruszyła bezpłatna rejestracja dla profesjonalistów na Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM - pobierz swój bezpłatny bilet!

więcej

25-07-2017

Dobry interes: recykling odpadów z fotowoltaiki

Dynamiczny rozwój fotowoltaiki oferuje możliwość biznesową o znaczącym potencjale

więcej

24-07-2017

Trzeba zmienić świadomość Polaków dot. smogu

Do skutecznej walki z problemem smogu w Polsce niezbędna jest zmiana świadomości w całym społeczeństwie - twierdzi w rozmowie z PAP Wiktor Warchałowski z krakowskiego start-upu Airly, który tworzy w polskich miastach sieć sensorów monitorujących stan powietrza.

więcej

24-07-2017

Powstał Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Strzelińskich

Budowę elektrowni fotowoltaicznych oraz bioelektrowni zakłada powołany przez pięć dolnośląskich gmin Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Strzelińskich. To czwarte takie przedsięwzięcie na Dolnym Śląsku.

więcej