en
pl
home

„Czysta przestrzeń – wspólna sprawa”, czyli Kärcher ruszy w miasto

Kärcher Sp. z.o.o jest obecna na naszym rodzimym rynku już od ćwierćwiecza. Swój jubileusz firma uświetni akcją edukacyjną i prozdrowotną prowadzoną w trzech polskich miastach, która przebiegać będzie pod hasłem „Czysta przestrzeń – wspólna sprawa”.

Jest to ambitne przedsięwzięcie, które firma zrealizuje we współpracy z władzami Kołobrzegu, Warszawy i Krakowa oraz służbami komunalnymi tych miast. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób można w nowoczesny i świadomy sposób kształtować przestrzeń miejską, tak, by była ona bezpieczna, przyjazna i sprzyjała zdrowiu mieszkańców.

Firma Kärcher już od 25 lat pomaga Polakom dbać o czystość i to zarówno w ich domach jak i, dzięki swoim urządzeniom komunalnym, także i w przestrzeni publicznej. Kultura firmy nastawiona jest wartości takie jak odpowiedzialność, zrównoważony rozwój i ekologia. Dlatego też z okazji swojego 25-lecia firma postanowiła zorganizować dla mieszkańców trzech polskich miast akcję, która wesprze ich w procesie wspólnego z władzami samorządowymi  kształtowania przestrzeni miejskiej w taki sposób aby była ona wolna od zagrożeń takich jak na przykład zapylenie spowodowane wtórną emisją pyłów zawieszonych.  Czym ona jest i jak sprzęt marki Kärcher pomoże ją zniwelować?

Zapylenie kluczowym wyzwaniem dla miast

Obecnie jednym z palących problemów w miastach jest zapylenie a w szczególności niska emisja pyłów PM 10 i PM 2,5. Szacuje się, że w wyniku zanieczyszczenia powietrza umiera przedwcześnie w Polsce rocznie  45 000 osób. Naukowcy dowodzą, że pyły powodują nie tylko uszczerbek na zdrowiu fizycznym ale także mogą powodować osłabienie zdolności poznawczych człowieka. Walka z tym problemem jest skomplikowana i obejmuje szereg działań. Od korzystania z odnawialnych źródeł energii i wymianę pieców na nowe poprzez korzystanie z komunikacji zbiorowej aż po… mycie ulic specjalistycznym sprzętem. Jednym z elementów niskiej emisji jest tak zwana emisja wtórna, czyli wzniecanie na nowo pyłów powstałych w wyniku eksploatacji opon czy klocków hamulcowych.

Dowiedziono, że mycie ulic pomaga zredukować szkodliwą wtórą emisję a w rezultacie także i niską emisję i ogólny poziom zapylenia powietrza. Firma Kärcher posiada w swoim portfolio maszyny mające stosowne certyfikaty zaświadczające, że są one skuteczne w redukcji wtórnej emisji. Nośniki narzędzi Kärcher uzyskały certyfikat PM10. Oznacza to, że dzięki systemowi silnego opryskiwania szczotek i kanału ssawnego,  zmniejszają emisję wtórną pyłów.

Przestrzeń miejska przyjazna mieszkańcom

Akcja „Czysta przestrzeń – wspólna sprawa” jest odpowiedzią na to kluczowe wyzwanie. W jej ramach komunalne urządzenia Kärcher: nośniki narzędzi MIC 34 z głowicą szorującą, MIC 42, MC 130 z głowicą szorującą oraz MIC 50 ze szczotką walcową, miejski odkurzacz IC 15/240 W, urządzenie do usuwania gum do żucia SGG-1 oraz wysokociśnieniowe urządzenie z podgrzewaniem wody HDS Trailer 13/20 zostaną wykorzystane do wyczyszczenia najbardziej uczęszczanych odcinków Promenady w Kołobrzegu oraz Bulwarów Wiślanych w Krakowie i w Warszawie. Równocześnie przewidziano szereg działań edukacyjnych i prozdrowotnych dla małych i dużych  mieszkańców tych miast. Dorośli będą mogli zadbać się w specjalnie przygotowanym w tym celu spirobusie i dowiedzieć się więcej o tym jak dbać na co dzień o zdrowie układu oddechowego oraz zobaczyć z bliska jak wygląda profesjonalne dbanie o czystość miast. Natomiast  na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje i zabawy, również posiadające walor edukacyjny. Akcje odbędą się: w Kołobrzegu 18 września, w Warszawie 25 września i w Krakowie 2 października.

W tym roku Kärcher będzie obecny także na Targach POL-ECO SYSTEM. Firma zgłosiła jeden ze swych innowacyjnych produktów do konkursu o Złoty Medal Targów Poznańskich, jest to system do parzenia chwastów o nazwie WRS 200. Stanowi on ekologiczną i bezpieczną alternatywę dla użycia środków chemicznych lub ognia. Urządzenie wykorzystujące podgrzaną do 98 °C czystą  wodę trwale unicestwia chwasty. Dysza o szerokości roboczej 130 cm umożliwia pracę również na nawierzchniach wrażliwych. Pojemność zbiornika wody wynosi od 350 do 800 l w zależności od wielkości pojazdu Karcher na którym został zamontowany, a ciśnienie robocze 200 bar rozszerza spektrum zastosowań m.in. o usuwanie graffiti. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska, które zostanie zlokalizowane w pawilonie 7A.

25_lat_karcher_poziom_kolor.jpg

2018-09-11
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact