en
pl
home

ECO DESIGN zgłoś się i pokaż, że Twój produkt jest eko!

2 września 2014 r. rusza konkurs ECO DESIGN skierowany do producentów, dystrybutorów oraz usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Wydarzenie objął patronatem minister środowiska Maciej Grabowski. Finałowe rozwiązania zostaną zaprezentowane na wystawie podczas targów POLEKO 2014.

Zrównoważony, świadomy i odpowiedzialny design dotyczy każdej branży i dziedziny gospodarki, począwszy od tworzenia w duchu recyklingu i upcyklingu, po produkcję ekologicznych samochodów, maszyn o niskim zużyciu energii oraz budownictwo pasywne. Słowem, produkt eko to ten, którego wyprodukowanie i stosowanie przez użytkownika odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Projektowanie przyjazne środowisku jest możliwe praktycznie w każdej dziedzinie. Nierzadko przynosi zysk nie tylko środowiskowy, ale także estetyczny. Dlatego też z chęcią obejrzę na targowych stoiskach propozycje najnowszych ekologicznych projektów – mówi Maciej  Grabowski, minister środowiska.

Ekologiczne  produkty i usługi  można zgłaszać  do konkursu ECO DESIGN od  2 do 30 września 2014. Po poddaniu zgłoszeń weryfikacji jury, wyłonieni zostaną finaliści, których produkty znajdą się na unikalnej wystawie podczas targów POLEKO 2014.

Jury, w skład którego wejdą eksperci ds. wzornictwa oraz reprezentanci organizacji ekologicznych, oceniać będzie zgłoszenia według takich kryteriów, jak m.in: zastosowane rozwiązania ekologiczne, bezpieczeństwo, funkcjonalność, wybór materiału.

Więcej informacji na http://poleko.mtp.pl/pl/konkurs_eco_design

logotypy.png

2014-09-01