en
pl
home

Michał Kurtyka został nowym wiceministrem środowiska

Dotychczasowy wiceminister energii Michał Kurtyka został powołany, przez premiera Mateusza Morawieckiego, na wiceministra środowiska. Wręczenie nominacji na odbyło się w siedzibie resortu. Nominację przekazał minister Henryk Kowalczyk.

 

Kurtyka pełnił ostatnio funkcję wiceministra w Ministerstwie Energii. Od kwietnia pełni także funkcję pełnomocnika ds. prezydencji szczytu klimatycznego COP24.

Karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w zespole ministra Jana Kułakowskiego, odpowiedzialnego za prowadzenie negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską, gdzie prowadził zespół analityczny i odpowiadał bezpośrednio za obszar energetyki oraz transportu. Następnie prowadził modernizację wielu polskich firm, w których wspierał dostosowanie do wyzwań europejskiego i globalnego rynku.

Jest autorem rządowego programu rozwoju elektromobilności w Polsce, opisanego po raz pierwszy jako koncepcja w książce napisanej w latach 2013-2015, wspólnie z prof. Leszkiem Jesieniem, „New Electricity and New Cars”. Pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu Sterującego Programu Elektromobilności.

Od 1 stycznia 2016 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, gdzie był bezpośrednio odpowiedzialny za rozwój technologiczny oraz wprowadzanie innowacji do sektora energii, realizację polityki klimatycznej i energetycznej w sektorze paliwowo-gazowym, prowadzenie relacji międzynarodowych z państwami oraz organizacjami międzynarodowymi. Był pomysłodawcą „Planu Rozwoju Elektromobilności”, a następnie pilotował tworzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

2018-07-05
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact