en
pl
home

Przybywa nowości targów POL-ECO-SYSTEM 2015

Maszyny i technologie, które łączą w sobie niskie koszty z wysoką wydajnością zobaczyć będzie można podczas najbliższych targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu w dniach 27-30.10.2015 r.

Co nowego na rynku? Zajrzyj na targi POL-ECO-SYSTEM!

Oto zapowiedź rynkowych nowinek, które prezentować będą wystawcy targów >>>>> [pobierz PDF]

 

LISTA NOWOŚCI 2015

Stan na 07.10.2015

ATUT

 

Pawilon 8A, stoisko 44


Stacjonarny analizator pyłu zawieszonego w powietrzu atmosferycznym DustTrak™

Przeznaczony do ciągłej kontroli pyłu (PM1, PM2.5, PM10, respirabilny z podziałem na frakcje lub jako pył całkowity) w różnych warunkach środowiska. Praca w temp. od -20 do + 50 oC.  Moduł kondycjonowania próby. Bezpośredniego odczyt danych pomiarowych.

 

 

atut_1.PNG

Stacjonarny analizator biogazu BioBasic™

Analizator do kontroli CO2,CH4,O2,H2S , H2 z zewnętrznym odstojnikiem kondensatu z kontrolą poziomu oraz automatycznym odcięciem pracy pompy.  Ekran dotykowy. Obudowa o wysokiej odporności. Wyjście cyfrowe i analogowe. Transmisja danych przez port RS-232 lub inne.

 

atut_2.PNG

 

AGREX-ECO

 

Pawilon 5A, stoisko 8

 

Mobilny przesiewacz gwiaździsty MULTISTAR S3 z serii green efficiency

Nowy MULTISTAR S3 zaprojektowany specjalnie dla użytkowników dysponujących mniejszą ilością materiału, łączy w sobie niskie koszty z wysoką wydajnością. Zabudowany na platformie hakowej posiada nieduże wymiary, przy zachowaniu niezbędnej mobilności.

 

multistar_s3-3.jpg

 

Separator kamieni i folii HURRIFEX z serii green efficiency

Nowy HURRIFEX jest połączeniem separatora kamieni oraz klasycznego separatora powietrznego do kompostu i biomasy w 1 urządzeniu. Łatwość regulacji parametrów pracy zapewnia HURRIFEXOWI szeroki zakres aplikacji, a skuteczność separacji sięga do 90%.

hurrifex_nowosc.JPG

 

Uniwersalne rozdrabniacze z serii UNI-CUT UG Andritz Mewa

Nowość w ofercie AGREX-ECO, rozdrabniacze z serii UG ANDRITZ MeWa dynamicznie rozdrabniają różnego rodzaju odpady do zdefiniowanej wielkości frakcji (od 5 do 100 mm). Szeroki zakres zastosowań zarówno w produkcji paliwa RDF, jak i w recyklingu
mewa_ug-ng2008.JPG

Rębako-rozdrabniacz z serii Green Series - GS/PUMA35D

Puma została wyposażona w mieszany rotor o nowej konstrukcji, gdzie w 4 rzędach osadzonych jest 6 noży tnących i 12 młotków rozdrabniających. Dzięki temu mamy lepszą wentylację, wyższą wydajność i większą średnicę rozdrabnianych materiałów, do 16 cm.

rebako-rozdrabniacz.PNG

 

Prasy belujące Macpresse MAC106/1 i MAC107/1 / Macpresse Balers MAC106/1 and MAC107/1

Pierwsze prasy na rynku, których komora prasowania i kanał wytłaczania beli wyposażone są w odporna na ścieranie wykładziny ze stali HARDOX 450, przykręcane na wszystkich powierzchniach. Prasy belują frakcje preRDF i RDF z wydajnością do 21,5 t/h.

1111.PNG

 

ARCON POLSKA SP. Z O.O.

 

Pawilon 5A, stoisko 4

 

Przesiewacz Doppstadt HS 401 Selector Star-screen

Semi-mobilny przesiewacz gwiaździsty do biomasy oraz części odpadów przemysłowych. Możliwość zastosowania razem z rozdrabniaczem do uzyskania dowolnej frakcji wyjściowej. Duża wydajność i uniwersalność w zastosowaniu.

doppstadt_hs_401_selector.jpg

 

Separator powietrzny Doppstadt DWS Doppstadt Windshifter DWS

Nowością w ofercie Doppstadta są także separatory powietrzne serii DWS, mobilne oraz stacjonarne. Przy współpracy z naszym partnerem – firmą Westeria, stworzyliśmy uniwersalne maszyny na bazie sprawdzonych rozwiązań.

doppstadt_dws.jpg

 

Rozdrabniacze wstępne Doppstadt DW Slow speed shredders Doppstadt DW

Nowa seria rozdrabniaczy wolnoobrotowych DW pozwala osiągnąć już na pierwszym etapie rozdrabniania, frakcję do 100 mm. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu różnej wielkości zębów rozdrabniających oraz limiterów pod wałem.

doppstadt_dw.JPG

 

Przesiewacz Doppstadt Splitter Doppstadt Splittem

Unikalny system otwartych ślimacznic zapobiega zatykaniu się oraz powstawaniu splątanych warkoczy, w przypadku materiałów jak taśmy, sznurki, druty. Przesiewacz doskonale sprawdza się w przypadku każdego rodzaju odpadów.

doppstadt_splitter.JPG

 

ASKET ROMAN DŁUGI

 

Pawilon 7A, stoisko 30

 

Modułowa brykieciarka BIOMASSER BSX14

Modułowa brykieciarka BIOMASSER BSX14 przeznaczona jest do biomasy niedrzewnej. Pozwala na rozbudowę wydajności zestawów od 70 kg do 1,5 tony. Cechą charakterystyczną jest wysoka mobilność w terenie bez konieczności dodatkowych prac instalacyjnych.

nowa_generacja_brykieciarek_biomasser.jp

 

ATMOSERVICE SP. Z O.O.

 

Pawilon 8A, stoisko 36

 

Automatyczny system ważenia (AWS) filtrów Automatic weighing system (AWS)

System automatycznego określenie masy (AWS) rejestruje i dokumentuje ilość cząstek stałych w powietrzu atmosferycznym zgodnie ze standardami opisanymi w EN 12341: 2014 (PM10 i PM2,5).

 

automatic_wegiht_system.jpg

Przepływomierz do poborników pyłu i aspiratorów gazu

Urządzenie wyposażone w zasilanie akumulatorowe. Zakres pomiarowy 13,3 - 53,3 l / min odpowiadające 0,8 - 3,2 m³ / h lub 30,0 - 70,0 l / min odpowiadające 1,8 - 4,2 m³ / h Parametry pracy wyświetlane na wyświetlaczu, niepewność pomiaru: ±

 

Nowe analizatory emisyjne: CO12e, AF22e, AC32e, O342e

Niższe koszty utrzymania Redukcja szumów Lepsza stabilność pomiaru Lepsza dokładność Lepsza precyzja Lepsza dostępność danych Zmniejszone zużycie gazu zakresowego

nowe_analizatory_imisyjne-jpg.jpg

 

ENAN S.A.

 

Pawilon 8A, stoisko 41

 

OFM-500 SpillAway do czyszczenia i konserwacja pól naftowych OFM-500

Preparat marki SpillAway do czyszczenia powierzchni utwardzonych, gleb, żwirów, wyrobisk, maszyn i pierścieni smarowych z ropy naftowej i produktów ubocznych. Rozkłada węglowodory na wodę i dwutlenek węgla. Bezpieczny dla środowiska i ludzi.

ofm-500.jpg

 

FlletKleen bioremediacyjny płyn czyszcząco-odtłuszczający

FleetKleeen marki SpillAway jest preparatem czyszczącym i odtłuszczającym powierzchnie podjazdów, wylewek betonowych i kratownic oraz również powierzchni zespolonych. Zawiera mikroorganizmy i biosurfaktanty, do zastosowań przemysłowych

fleetkleen2.jpg

 

EQUIPO SP. ZO.O.

 

Pawilon 5, stoisko 76

 

GORE Cover

GORE® Cover to najbardziej przyjazna środowisku, elastyczna i modułowa technologia do stabilizacji, suszenia odpadów i kompostowania osadów ściekowych.

gore_cover.jpg

 

Rozdrabniacze V-ECO V-ECO Shredders

V-ECO to nowy i innowacyjny system rozdrabniaczy, które można łatwo zintegrować z już istniejącą linią w zakładzie. V-ECO jest idealnym początkiem dla każdego procesu recyklingu.

rozdrabniacze_v-eco_1700.jpg

HSM

 

Pawilon 5A, stoisko 11

 

Pozioma prasa belująca HSM HL 7009

Efektywne rozwiązanie dla placówek handlowych. Wyjątkowo mała, wyjątkowo mocna. Całkowita długość łącznie z promieniem wychylenia wózka w wywrotnicy i miejscem na paletę do odbioru beli to tylko 5744 mm • Siła nacisku 70 ton!!!

hsm_prasa_belujaca.jpg

 

Niszczarka dysków twardych HSM HDS 150 Hard drive shredder HSM HDS 150

Mobilna niszczarka dysków twardych HSM HDS 150 zasilana napięciem 230 V — nowoczesny design w kompaktowych wymiarach. Niszczy cyfrowe nośniki danych w bezpieczny i ekonomiczny sposób — wszystko zgodne z procedurami ochrony danych.

hds_150.jpg

MEVA-POL SP. Z O.O.

 

Pawilon 5, stoisko 85

 

Kosz wewnętrzny, matowa stal nierdzewna 3x12 l

Nowoczesny kosz do wnętrza POJEMNOŚĆ 3x12l - Pokrywa sterowana pedałem i wyposażona w tłumik. - Wyposażony w wyjmowane wkładki plastikowe i uchwyty boczne do przenoszenia. - Powierzchnia z matowej stali nierdzewnej z ochroną przed odciskami palców.

kosz_wewnetrzny.jpg

ORWAK POLSKA SP. ZO.O.

 

Pawilon 5, stoisko 103

 

ORWAK POWER 3325

Kolejna belownica działająca w oparciu o rozwiązanie Black Star Technology; stanowi uzupełnienie linii ORWAK POWER - innowacyjnych belownic produkujących przemysłowe bele do 500 kg (tektura).

 

PRONAR Sp. Z o.o.

 

Pawilon 5, stoisko 20

 

Mobilny Rozdrabniacz Wolnoobrotowy PRONAR MRW 2.85

Rozdrabniacz z silnikiem Diesla o mocy 298 kW przeznaczony jest do rozdrabniania wszelkiego rodzaju odpadów komunalnych. Rozdrabnianie obywa się poprzez dwa, synchronicznie pracujące wały rozdrabniające umieszczone w komorze rozdrabniającej.

 

Mobilny Przesiewacz Bębnowy PRONAR MPB 20.72

Przesiewacz bębnowy przeznaczony jest do przesiewania wszelkiego rodzaju materiałów sypkich np. odpadów komunalnych, piachu, ziemi, żwiru, kompostu. Przesiewacz może zostać wyposażony w bęben przesiewający z praktycznie dowolną wielkością perforacji

 

pronar1.PNG

Posypywarka samochodowa PRONAR SPT40

Posypywarka posiada opatentowany przez Pronar system regulacji pojemności zasobnika 4,5-6 m3. Monitorowanie i sterowanie parametrami pracy odbywa się za pomocą panelu z wyświetlaczem. Maszyna zasilana jest poprzez własny 2-cylindrowy silnik Diesla.

pronar2.PNG

Samochodowy Pług Odśnieżny PRONAR PUS-S40

Odkładnica pługa PUS-S40 została wykonana z metalu. Jego ciężka segmentowa budowa (ok. 1 tony), a także znajdująca się na każdym segmencie sprężyna dociskowa umożliwia pracę w naprawdę ekstremalnych warunkach oraz pozwala usunąć każdą ilość śniegu.

pronar3.PNG

IN-TEND

 

Pawilon 5, stoisko 3

 

Sell2Poland

Sell2Poland to innowacyjne rozwiązanie firmy In-tend, które oferuje użytkownikom dostęp do wielu portali e-zamówień poprzez pojedyncze logowanie do systemu wraz z dopasowaną usługą powiadomienia o przetargach. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji !

 

intend.PNG

UNTHA

 

Pawilon 5A, stoisko 16

 

UNTHA XR - nowa generacja rozdrabniaczy wstępnych

Nowe, innowacyjne modele rozdrabniaczy wstępnych UNTHA XR osiągają maksymalną wydajność przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych. Zastosowany napęd UNTHA Eco Drive jest jednym z najbardziej energooszczędnych systemów napędowych dostępnych na rynku.

untha_rozdrabniacz_xr3000c.JPG

 

C-TRACE

 

Pawilon 5, stoisko 61

 

C-follow Jedź za mną - Co zrobić, kiedy kierowca zachoruje i nie ma możliwości wysłanie na trasę innego kierowcy ze dobrą znajomością terenu? Jest to na pewno duże wyzwanie dla logistyka.

Właśnie, dlatego zaprojektowaliśmy specjalną funkcję, moduł naszego oprogramowania c-follow JEDŹ ZA MNĄ. Na mapie w c-ware mogą zostać zaplanowane stałe trasówki z dokładnym ustaleniem punktu startowego i oraz kolejnych punktów trasy, po których powinien poruszać się pojazd. Stworzone w ten sposób trasówki mogą zostać w prosty sposób skopiowane na urządzenia mobilne i kierowca nieznający terenu może, według wytycznych nawigacji, prawidło przejechać wyznaczone trasy.

W c-ware można modyfikować już stworzone trasy lub stworzyć całkiem nowe trasy z dokładną kolejnością punktów, które powinny zostać odwiedzone. Dodatkowo do każdego punktu, w którym powinny zostać opróżnione pojemniki, można wprowadzić dodatkowe informacje. Dodatkowe informacje zostaną w formie głosowej podane kierowcy, kiedy znajdzie się w odpowiednim punkcie trasy (np. Kod do bramy 12).

Jedź za mną umożliwia również nagranie trasy wykonywanej w terenie.

follow_me.jpg

 

TRYMET SP Z O.O.

 

Pawilon 5A, stoisko 25

Suszarnia taśmowa niskotemperaturowa do RDF. Suszarnia niskotemperaturowa taśmowa dająca bezpieczeństwo procesu suszenia i jakości produktu z taśmą o dedykowanej przepuszczalności i funkcji filtra; wydajność 1,0 – 40,0 t/h RDF; budowa modułowa; możliwość instalacji poza halą; pełna automatyka.

tryme.PNG

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

 

Pawilon 8A, stoisko 18

Doradcze wsparcie dla klimatu. Wystartował projekt doradztwa energetycznego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, oprócz oferty finansowej, oferuje także wsparcie doradcze w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE.

 

X-TRACK

 

Pawilon 5, stoisko 28

Ważenie odpadów na podstawie informacji z CAN

Zaawansowany system odczytu parametrów z magistrali CAN podwozia umożliwia m.in. pozyskanie informacji z czujników zawieszenia pneumatycznego. Na tej podstawie system oblicza przybliżoną masę odpadów zebranych w cyklu i prezentuje je na wykresie.

 

xtrack1.PNG

System komunikacji dyspozytor kierowca – XTrack Navi 7"

Zaplanowane przez dyspozytora trasy przekazywane są do pokładowych terminali nawigacyjnych. Operator pojazdu ma dostęp do listy zadań wyświetlanych na mapie, gdzie ręcznie lub automatycznie może oznaczyć status każdego z nich.
xtrack_navi.png

Waga pod zabudowę do pojazdów kontenerowych

Waga pokładowa pozwala określić masę odpadów odbieranych m.in. z kontenerów czy pojemników typu dzwon dla poszczególnych sektorów, punktów odbioru odpadów czy frakcji. Systemy wagowe spełniają wymogi niezbędne do przeprowadzenia procesu legalizacji.

 

System inwentaryzacji pojemników w terenie

Przy pomocy mobilnego terminala inwentaryzacyjnego można sprawnie przypisywać transpondery RFID/pojemniki do wybranej lokalizacji. Terminal zawiera pełną informację o pojemnikach i daje możliwość przypisywania dodatkowych notatek oraz robienia zdjęć.

xtrack3.PNG

Automatyczna identyfikacja UHF kontenera

Automatyczna identyfikacja RFID kontenerów to innowacyjny sposób kontroli odbioru odpadów i potwierdzania wykonania usługi. Umożliwia m.in.: pełną identyfikację klienta, posesji do której przypisany jest kontener, typu odpadu czy rodzaju kontenera.

 

 

screenshot_44.jpg

2015-10-06