en
pl
home

W jedności siła – Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu

W dniach 17-19 października 2017 r. na Targach POL-ECO SYSTEM wiele firm z sektora gospodarki odpadami mogło pochwalić się swoimi osiągnięciami. Spośród oferty ponad 400 firm wystawców i współwystawców na szczególną uwagę zasłużył Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Współpraca umożliwiła stworzenie platformy, dzięki której swoją siłę i osiągnięcia mogło zaprezentować sześć firm. Każde z tych przedsiębiorstw ma unikalne rozwiązania, których połączenie owocuje kompleksową ofertą dla branży ochrony środowiska. W ten sposób Klaster udowadnia swoim klientom, że dobra współpraca przynosi więcej korzyści niż indywidualne podejście.

Firmy będące w klastrze dysponują niezawodną i rozbudowaną siecią innowacyjnych instalacji przetwarzania i recyklingu odpadów, spełniających najnowsze standardy techniczne. Wraz ze sprawnie funkcjonującą logistyką gwarantuje to zagospodarowanie i transport odpadów na najwyższym poziomie i z pełnym poszanowaniem obowiązującego prawa.

Członkowie Klastra

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu tworzą:

  • Mazowieckie Centrum Utylizacji EKOCENT, które prowadzi działalność w zakresie obrotu materiałami o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Spółka dostarcza sprzęt wojskowy dla szeroko pojętego przemysłu obronnego na całym świecie. Poznańskie targi były okazją do rozmów o wykorzystaniu technologii także w dziedzinie ochrony środowiska.

  • Społka BatEko zajmuje się zagospodarowaniem baterii i akumulatorów. Jej założycielami są przedsiębiorcy działający w sektorach gospodarki odpadami oraz finansowym. Wprowadzając innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, zakład w Polkowicach stał się wiodącym w Polsce przedsiębiorstwem w dziedzinie sortowania i recyklingu baterii alkalicznych oraz cynkowo-węglowych.

  • Protechnika to firma zajmująca się budową maszyn oraz kompletnych linii produkcyjnych do recyklingu, przetwórstwa biomasy, m.in. dla rolnictwa i leśnictwa. Przedsiębiorstwo świadczy również usługi w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego maszyn, urządzeń i części oraz usługi spawania, cięcia/gięcia, cięcia plazmą/gazem, toczenia i frezowania CNC. Protechnika w swojej ofercie posiada m.in. shreddery (rozdrabniacze), młyny frezowe, młyny młoteczkowe, separatory magnetyczne, podajniki taśmowe, ślimakowe i podgrzewane, granulatory, peleciarki, brykieciarki, rębaki, łuparki, prasy do oleju, urządzenia do produkcji biopaliw i destylacji oraz zbiorniki buforowe.

  • Elektrorecykling Sp. z o. o. zajmuje się odbiorem i recyklingiem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadzi też jeden z większych zakładów przetwarzania ZSEE w Polsce. Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie gospodarowania ZSEE, w tym dotyczące demontażu fizycznego i obróbki mechanicznej, selekcji frakcji metali, tworzyw sztucznych i elementów elektronicznych oraz sprzedaży odzyskanego materiału. Tworzy systemy zbierania i przetwarzania zużytego sprzętu. Posiada nowoczesną, wspomaganą systemem informatycznym linię do recyklingu urządzeń chłodniczych. Ponadto dysponuje linią do przetwarzania urządzeń wielkogabarytowych (pralek, zmywarek) oraz małego sprzętu AGD/RTV. Katalog usług spółki obejmuje: zbieranie, transport i zagospodarowanie ZSEE, mielenie i rozdrabnianie odpadów, szkła i obwodów drukowanych, doczyszczanie i separację odpadów, surowców i złomów metali. Wieloletnie doświadczenie w branży, znajomość rynku recyklingu i prawnych aspektów prowadzonej działalności, a także aktywne uczestnictwo w Klastrze Gospodarki Odpadowej i Recyklingu umożliwiło firmie rozwój i osiągnięcie statusu potentata na polskim rynku oraz wiarygodnego partnera w handlu zagranicznym.

  • Wastech oferuje kompleksowe i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami przemysłowymi. Oferta firmy obejmuje: zbiórkę i transport odpadów przemysłowych (w tym niebezpiecznych), kompleksowe zarządzanie odpadami dla przedsiębiorstw, sortowanie i recykling, odzysk surowców wtórnych, odzysk biologiczny i energetyczny, bezpieczne zagospodarowanie odpadów, obsługę dokumentacji i sprawozdawczości.

  • Polblume zapewnia kompleksową obsługę, polegającą na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów oraz poddawaniu ich procesom odzysku. Firma obsługuje zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Podstawowym celem Polblume jest jak najlepsze zagospodarowanie odpadów zgodnie z najnowszymi dostępnymi technologiami, z uwzględnieniem założeń szeroko pojętej ochrony środowiska.

Oferta

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu tworzą polskie przedsiębiorstwa świadczące pełny zakres usług z zakresu zagospodarowania większości frakcji odpadów na terenie całego kraju. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i wydajnych technologii przedsiębiorstwa w ramach Klastra zapewniają wydajny odzysk i recykling szerokiej gamy odpadów przemysłowych i komunalnych, w tym baterii, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego czy odpadów ze złomowanych pojazdów. Klaster prowadzi też odzysk materiałowy metali żelaznych, metali nieżelaznych (szlachetnych, towarzyszących i krytycznych), tworzyw sztucznych, szkła, makulatury, drewna, a także odzysk energetyczny w oparciu o grupy odpadów nienadających się do dalszego przetworzenia.

Uzupełnieniem oferty Klastra jest także szeroka gama usług doradczych (doradztwo dotacyjne, biznesowe, środowiskowe, technologiczne, prawne, biznesplany, studia wykonalności, raporty oddziaływania na środowisko itp.), audytorskich oraz specjalistycznych szkoleń i warsztatów, realizowanych w ramach pierwszej w Polsce akademii dla firm zajmujących się technologiami odzysku i recyklingu odpadów (www.akademia-recyklingu.pl).

2.jpg

3.jpg

2017-11-07
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact