en
pl
home

Złote Medale MTP na targach POL-ECO-SYSTEM 2015 przyznane!

W tym roku Sąd Konkursowy postanowił uhonorować Złotym Medalem MTP dziewięć produktów i technologii zgłoszonych przez wystawców targów POL-ECO-SYSTEM. Laureaci to rozwiązania dedykowane dla takich branż, jak recykling, odpady, energia, energia odnawialna, gospodarka komunalna, rekultywacja.

Wybierz, Twoim zdaniem, najlepszy z produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na targach POL-ECO-SYSTEM

 

Uniwersalny rozdrabniacz AXTOR 6010 z serii green efficiency
Komptech GmbH, Austria | Zgłaszający: Agrex-Eco Sp. z o.o., Warszawa

1067.png

AXTOR 6010 jest jedną z najbardziej elastycznych maszyn do obróbki drewna i odpadów zielonych. W trybie szybkoobrotowym rozdrabniacza z wahliwymi narzędziami produkuje materiał do kompostowania. W trybie rębaka z obniżoną prędkością i z narzędziami stałymi wytwarza paliwo z biomasy dla elektrociepłowni. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii AXTOR 6010 ma obniżone zużycie paliwa aż do 30%, a zarazem zwiększoną wydajność.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

Urządzenie do mycia pojemników na odpady TEC ME LIMPMATIC
TEC ME ETE S.r.l. Włochy | Zgłaszający: APRIVA Sp. z o.o., Poznań

1068.png

LIMPMATIC – mobilne urządzenie do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady. Zastosowane rozwiązania są wynikiem wieloletnich doświadczeń. Procedura mycia wykonywana jest w 100% automatycznie. Obsługuje pojemniki o pojemnościach do 1100 l. Umożliwia jednoczesne mycie dwóch pojemników gorącą wodą (60°C) o pojemnościach do 360l lub jednego do 1100 litrów. Urządzenie wyposażone jestem w system automatycznych głowic obrotowych z systemem dysz myjących do mycia zewnętrznego. Możliwy system dezynfekcji.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

FleetKleen™środek do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni - bioremediacyjny produkt z linii SpillAway™
ENVIROLOGIC Inc, USA | Zgłaszający: ENAN S.A., Dzierżoniów

1069.png

SpillAway™ to zaawansowane technologicznie produkty do czyszczenia, odtłuszczania, usuwania wycieków i skażeń substancjami ropopochodnymi, tłuszczami, białkami i związkami chemii organicznej do bioremediacji gleby i wody. Zawierają mikroorganizmy i substancje biologicznie czynne, rozkładające zanieczyszczenia organiczne na dwutlenek węgla i wodę. Nie zawierają rozpuszczalników organicznych, są całkowicie bezpieczne dla środowiska i dla użytkowników i biodegradowalne.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

Zamiatarka miejska Kärcher MC 130
Alfred Kärcher GMBH & CO. KG, Niemcy | Zgłaszający: Kärcher Sp. z o.o., Kraków

1070.png

Kärcher rozszerza gamę kompaktowych zamiatarek przegubowych o MC 130 - najnowszy model w klasie 1 m3. Dzięki niewielkiemu ciężarowi nadaje się do stosowania na chodnikach i może być użytkowana przez posiadacza prawa jazdy „B” bez konieczności zdobywania dodatkowych uprawnień. MC130 to prosta obsługa serwisowa, ergonomia i komfort pracy, a dzięki szerokiej gamie dodatkowego wyposażenia, zamiatarka jest idealna do stosowania przez cały rok. Doskonałe rozwiązanie dla miast i spółek komunalnych oraz przemysłu.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT


Wielofunkcyjny pojazd komunalny Kärcher MIC 50
Alfred Kärcher GMBH & CO. KG , Niemcy | Zgłaszający: Kärcher Sp. z o.o., Kraków

1071.png

MIC 50 to wielozadaniowy pojazd do różnorodnych prac komunalnych, przeznaczony do całorocznego użytkowania. W zależności od zastosowanych narzędzi, maszyna może pełnić rolę zamiatarki, odśnieżarki, solarko-piaskarki, pługu śnieżnego, kosiarki z rozdrabniarką, urządzenia do strzyżenia żywopłotów i wielu innych. Przede wszystkim służy jako nośnik narzędzi do utrzymania terenów miejskich i gminnych w tym: ulic, placów, parków, ogrodów zoologicznych, dworców i lotnisk.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

Agregat prądotwórczy BIO VAPOR CHP zasilany gazami z przetwórstwa biomasy (biogaz)
„Mielec-Diesel” GAZ Spółka z o.o., Mielec

1072.png

Mielec-Diesel Gaz oferuje inwestorom szeroki zakres agregatów BIO VAPOR CHP zasilanych biogazem z fermentacji metanowej (biogaz z oczyszczalni ścieków, biogaz wysypiskowy, biogaz rolniczy). Agregaty VAPOR CHP cechują się zwartą i kompaktową budową pozwalającą na łatwy i szybki montaż oraz ewentualną relokację. Wysoka jakość zastosowanych podzespołów oraz doświadczenie kadry inżynieryjnej gwarantują osiąganie najwyższych sprawności oraz niezawodną pracę przez cały okres eksploatacji.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

Palnik na biomasę Pellas X REVO mini
PELLAS X Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Spółka komandytowa, Piła

1073.png

Wszystkim, którzy chcą ograniczyć koszty wytwarzania energii cieplnej i zminimalizować potrzebę obsługi urządzenia, oferujemy palnik na biomasę z rotacyjną komorą spalania Pellas X REVO mini. Nowatorski palnik automatycznie się oczyszcza, co stwarza wygodną i niezawodną alternatywę dla kotłów olejowych, gazowych lub na paliwo stałe. Urządzenie dostarczające najnowocześniejszą technologię ubraną w wysokiej jakości wzornictwo, dotychczas niedostępne w tej kategorii produktu.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

Kompletna kontenerowa elektrownia 2-modułowa zasilana gazami odpadowymi
P.P.U.H. „HORUS-ENERGIA” Sp. z o.o., Sulejówek

1074.png

Kompletna Kontenerowa Elektrownia dwumodułowa dedykowana do zasilania gazami odpadowymi, będącymi mieszaniną gazów (węglowodory, wodór i tlenek węgla). Pierwszy z modułów czyści i kondycjonuje gaz, zaś drugi to agregatowa elektrownia. Jest to aplikacja, która umożliwia wykorzystanie zanieczyszczonego gazu odpadowego do wyprodukowania energii elektrycznej ew. cieplnej. Prezentowana aplikacja może pracować równolegle z siecią elektroenergetyczną, innymi elektrowniami agregatowymi, wyspowo wyłącznie na potrzeby obiektu. Jest ona przedstawicielem całej rodziny produktów. Typoszereg prezentowanej technologii zawiera się w przedziale od 100 kWe do 2 MWe.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

 

 

Śmieciarka OLYMPUS Mini
ROS ROCA S.A. (RR), Hiszpania | Zgłaszający: TERBERG MATEC POLSKA Sp. z o.o., Płochocin

1075.png

Olympus Mini to pojazd do zbiórki odpadów z tylnym załadunkiem służący do zbiórki odpadów komunalnych, pochodzenia organicznego, a także materiałów przeznaczonych do ponownego przetwarzania na obszarach centrów miast, strefach przeznaczonych do ruchu pieszego oraz obszarach wiejskich z wąskimi uliczkami i ograniczonym ruchu pojazdów, gdzie wymagana jest duża manewrowość. Niewielki, charakteryzujący się eleganckim, nowoczesnym wzornictwem i sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi, zapewnia najbardziej wymagającym użytkownikom, zajmującym się zbiórką odpadów, najwyższą jakość i niezawodność.

>>> GŁOSUJ NA TEN PRODUKT
2015-10-05