en
pl
home

Zwiększa się poziom odzysku kubków do kawy

W Wielkiej Brytanii dzięki współpracy firm serwujących kawę oraz odbierającej odpady odzyskano 120 milionów kubków do kawy.

Współpracy podjęły się Costa, Starbucks, McDonald's i Caffè Nero, a także Veolia, która postanowiła, że w 2019 roku zwiększy poziom odzysku zużytych kubków po kawie o 300% w porównaniu do 2018 roku.

Veolia zintensyfikowała swoje wysiłki aby w całym kraju zebrać, posortować i poddać recyklingowi miliony kubków do kawy. Wprowadzono specjalne rozwiązania w kawiarniach i sklepach, które ułatwiały pozyskiwanie zużytych kubków. Są one przechowywane do góry nogami, aby upewnić się, że nie ma w nich płynu co jest szczególnie ważne w procesie późniejszego belowania i obróbki. W specjalistycznych urządzeniach odzyskiwane jest włókno. Polimerowa nakładka na kubek podlega rozdrobnieniu i ostatecznie przekształcana jest w produkty z formowanego włókna, takie jak uchwyty na kubki do kawy i pudełka na jaja.

Niestety pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, a miliony kubków jednorazowego użytku wciąż nie trafiają do recyklingu. Aby utrzymać wysoki poziom odzysku więcej organizacji musi zapewnić odpowiednie rozwiązania w sklepach oraz kawiarniach i co najważniejsze – więcej konsumentów musi z nich korzystać.

Każdego dnia w Wielkiej Brytanii wyrzuca się do siedmiu milionów kubków do kawy, przy czym mniej niż 1% tych kubków (tylko 1 na 400 filiżanek do kawy) poddawana jest recyklingowi.

2018-08-10
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact